„Supermed“ způsobí revoluci v léčbě ran

Britští vědci vyvinuli „supermed“ – med, který prokazuje překvapivé účinky při léčbě vředů, různých zranění i infekcí obávanými bakteriemi MRSA.  Nemocnice jej přes rok testovaly na důchodcích, malých dětech i novorodičkách.

Britské laboratoře biologického inženýrství vyvinuly nový přírodní lék na rány, plísně, vředy i odolné bakterie.

Je jím upravený produkt včelího medu, který obsahuje větší koncentraci léčivých látek, jež jsou v medu běžně obsažené. Jmenuje se Surgihoney a v britském Hampshire jej úspěšně otestoval mikrobiolog Matthew Dryden. Ten hovoři o tom, že tento „fantastický“ přírodní lék způsobí celosvětově revoluci v léčbě ran.

„Osvědčil se proti všem druhům bakterií. Nasadil jsem jej pacientům a výsledky jsou skvělé,“ citoval Drydena list The Daily Mail. „Důležité je, že ničí bakterie, ale nepoškozuje tkáň,“ dodal.

„Supermed“ léčil zranění vojáků z Afghánistánu i infekce ženám po císařském řezu. Výskyt infekce se u těchto žen po aplikaci supermedu snížil o polovinu.

„Obyčejný“ med byl pro své léčivé účinky užíván po tisíciletí, lékaři však po objevu penicilinu a dalších antibiotik preferují moderní způsob léčby, protože obsah léčivých látek je v medu nízký. Jejich koncentrace je však v „supermedu“ podstatně vyšší.

Za vývojem látky stojí Ian Staples, jenž koupil ekofarmu v Chile, rozjel včelaření a v Irsku financoval experty, kteří z medu izolovali léčivé látky. Přípravek v desetigramových baleních ale ještě není v lékárnách prodáván, napsal list.

Získal ale už licenci od britského regulačního úřadu pro léčiva a zdravotnické prostředky.

originální článek ZDE

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.