Autumn Night. Charitativní mejdan v Katovicích vynesl 47 tisíc korun

Devátý ročník charitativního multižánrového koncertu Autumn Night vynesl krásných 47 133 korun. V degustovně strakonického pivovaru předali pořadatelé výtěžek z benefiční akce do rukou ředitelky Městského úřadu sociálních služeb Strakonice Lenky Kratochvílové a vedoucí Denního stacionáře pro mentálně postižené Karolíny Hejtmánkové.

Výše vybraných peněz překvapila vedoucí Denního stacionáře pro mentálně postižené Strakonice Karolínu Hejtmánkovou, která prozradila, kam konkrétně finance půjdou. „Peníze bychom rádi v Denním stacionáři využili na výbavu do nové terapeutické místnosti, konkrétně na nákup tabletu nebo počítače s různými aplikacemi pro terapie. Část také využijeme do keramické dílny a dílny na výrobu svíček, kde tvoří naši klienti,“ zmínila Karolína Hejtmánková s poděkováním. Dodala, že charitativní koncert Autumn Night 2024 navštívilo také několik klientů stacionáře. V doprovodu svých rodičů měli možnost zde reprezentovat i své výrobky.

Slovy díků nešetřila ani vedoucí ředitelka Městského ústavu sociálních služeb Strakonice Lenka Kratochvílová. „Pro sociální služby jsou dary velice důležité. Pomáhají rozvíjet služby pro klienty a můžeme díky nim kupovat věci, na které z rozpočtu nedosáhneme. Každý dar je pro nás významný. Akce, která se konala v Katovicích byla krásná a moc děkujeme,“ zmínila.

Charitativní koncerty v katovickém kulturním domě mají již svou tradici. Na podzim roku 2024 se jednalo o jedenáctou akci (9x Autumn Night Katovice, 2x Spring Night Katovice) pořádanou týmem ze spolku Rally Fans Katovice, rockové kapely Riverside Project a dalších dobrovolníků. Jejich smyslem je v první řadě kulturní zážitek spojený s výběrem peněz pro předem určené zařízení.

Celková částka, která se za jedenáct akcí podařila vybrat, je 433 703 korun. „Chtěl bych poděkovat všem dobrovolníkům, kteří věnují naší Autumn Night svůj čas a úsilí. Velké díky patří také všem kapelám, které jsou ochotné u nás zahrát bez nároku na honorář. V neposlední řadě děkuji sponzorům a partnerům ať už akce samotné nebo charitativní tomboly. Bez této pomoci by v dnešní drahé době nemělo smysl charitativní koncert vůbec pořádat,“ dodal hlavní organizátor a předseda spolku Rally Fans Katovice Martin Mazuch.

Novinkou byla na posledním koncertě tzv. charitativní tombola, do které přispělo velké množství tvůrců a živnostníků ze Strakonicka. „Pro kontaktování dobrovolníků pro sponzoring tomboly jsem využila sociální sítě, zejména facebookovou skupinu Strakoňáci. Byla jsem překvapená, že se přihlásilo více jak třicet živnostníků, kteří do tomboly věnovali opravdu krásné a hodnotné ceny. Touto cestou všem děkuji za spolupráci a budu ráda, pokud se zapojí i do další podobné akce,“ zmínila organizátorka charitativní tomboly Martina Hlavová.

Jedním ze sponzorů 9. Autumn Night Katovice 2024 byly Reality Hrdlička. „Pořadatelé děkují nám, jako sponzorům, ale i my jako partneři děkujeme pořadatelům katovické Autumn Night, že se to takového projektu pustili. Určitě bychom rádi zůstali partnery koncertu i do budoucna. Mimo jiné si zaslouží poděkování i městys Katovice, za to, že projektu pomáhá a kryje náklady spojené s kulturním domem,“ dodal Jan Hrdlička.

Autumn Night Katovice s číslem devět je za námi, ale už se začíná pracovat na jubilejním desátém ročníku projektu. „Věřím, že do katovického kulturáku zavítá opět mnoho milovníků dobré hudby, kteří svou účastí přispějí k výtěžku na dobrou věc. Za dobu, kdy pořádáme tyto koncerty, jsme se dostali na částku téměř 434 tisíc korun, které jsme předali potřebným. Pomůžete nám už v letošním roce překročit částku půl milionu? Těšíme se na vás na 10. Autumn Night Katovice 2025,“ zve Martin Mazuch na další ročník této skvělé akce.

V minulosti již věnovali pořadatelé peníze do Dětského centra Jihočeského kraje, speciální školy v ulici Plánkova ve Strakonicích, Domácího hospice sv. Markéty, Dětského domova Volyně, Domova klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích nebo zařízení Kotva při strakonické nemocnici.

Poděkování partnerům a sponzorům 9. Autumn Night Katovice 2024:

Za 9. ročník Autumn Night Katovice pořadatelé děkují následujícím hlavním partnerům: Hrdlička Reality, Elektrikáři z Katovic, společnost KPMG, DR servis s.r.o., Pivovar Strakonice 1649, městys Katovice, Vlček Centrum, Eva Binderová.

Poděkování patří též všem sponzorům charitativní tomboly: United Networks SE, Cukrárna Hvězda, Aleš Kübelbek (Restaurace Sokolovna), ARON – úklid a řemeslo, Blanka Vondrášková (restaurace u Vondrášků), Tradiční čínské masáže Strakonice, Marie Bryndová – kosmetický salón Strakonice, Plzeňka Hangár, Kudrdlinka Kudrnatá, Pedikúra – manikúra Pavla Strakonice, Photo by Oxy, Annie Vetyšková Photo, Thajské masáže Strakonice, Zlatnictví Pícha, Obchůdek Harmonie, Lahůdky Radošovice, Fotostudio Petra Charvátová, Dorty – Pavla Šímová, Salon Verona Strakonice, Cafe Island, Lava-car.cz, Maestro Burgers, AT Estetické studio – Andrea Trčová, AGROKAT Katovice, Café Monte Cintu, KOTEL – Pavel Němec, Hnojiva Forestina, Masáže Michaela Matasová, Studio Tesori Katovice, Beer Pong Jižní Čechy, Michrez.art – Michaela Řezáčová, spolek Rally Fans Katovice.

Martin Mazuch

Klára Alešová

Strakonický deník

https://strakonicky.denik.cz

(6, 1)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.