Cyklomaraton pomáhá hendikepovaným  

photo on Flickr

 ČT 1


Přes 2200 km napříč Českem z Prahy do Ostravy a zpátky, dvanáctý charitativní týmový cyklomaraton odstartoval v úterý a štafety už směřují k sobotnímu cíli. Pětidenní závod jede pro letošek 20 týmů. Každý pomáhá jednomu člověku s handicapem a někteří z nich jsou se svými podporovateli osobně na cestě.


Tříletému Danovi z Ostravy brzy po narození diagnostikovali hydrocefalu, dětskou mozkovou obrnu a epilepsii. Péče o něj je pro nejbližší náročná i nákladná. Na pomoc Danovi i letos vyjel tým ostravského Nadačního fondu My. Vloni se pro chlapce díky startovnému i online příspěvkům vybralo dost na nový sportovní kočárek.

Martina Müllerová, matka Dana
——————–
Ty prostředky finanční, které se vyberou, pomůžou v tom, že můžeme intenzivněji navštěvovat rehabilitace. Neurorehabilitace nejsou pojišťovnou hrazené, takže tam se musí každá hodině naplatit, takže je to dosti náročné.

redaktorka
——————–
Propojit prostřednictvím sportu životy lidí s handicapem a bez něj. To byl od počátku záměr zakladatele závodu Heřmana Volfa. Závodní kilometry absolvuje bez ohledu na svá omezení a chce motivovat další.

Heřman Volf, pořadatel
——————–
Já, když jsem dojel cesty křížem, krážem Evropou, já jsem po úrazu od roku 2006 a potom, když jsem přijel zpátky, tak za mnou přišel kamarád, že by chtěli něco dalšího a že bysme, aby tam mohlo víc lidí najednou. Takže ten vlastně ten mazák, ten člověk, který už s tím handicapem nějakým způsobem žije a vyrovnává se s tím nebo se s tím naučí žít, tak to vlastně učí toho dalšího, který má nějaký problémy nebo je čerstvě po úrazu.

redaktorka
——————–
Jeho tým jede pro 27letého Lukáše Černotu, který po pádu ze žebříku zůstal na invalidním vozíku. Navzdory úrazu sportuje, věnuje se synovi a snaží se co nejvíce žít jako dřív.

Lukáš Černota, patron jednoho z týmu
——————–
Snažím se hrát na lepší úrovní než doteď vlastně i vozíčkářské ragby a potřebuju na to svůj vlastní vozíček. Tím, že se to dělá na míru a nedělá se to v Česku, takže přes 200 tisíc, 200, 250.

redaktorka
——————–
Lukášovi mohli ve čtvrtek pomoci i dobrovolníci, kteří usedli na některé ze dvou stacionárních kol na Slezskoostravském hradě. Za každý našlapaný kilometr získali 50 Kč na jeho ragby vozík. Lukášův tým stejně jako všichni ostatní účastníci maratonu by se měli do cíle na pražskou Štvanici dostat nejpozději v sobotu odpoledne.

Česká televize.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.