Budou moci vnímat ParaZOO všemi smysly  

paraZOO Vlašim

O zpřístupnění ParaZOO ve Vlašimi pro nevidomé a neslyšící děti, aby i ony mohly prožívat radost a zázrak přírody, usiluje organizace ZO ČSOP Vlašim. Tu nyní můžete podpořit i vy. Stačí jí do 24. června 2024 poslat finanční dar prostřednictvím programu ČSOB pomáhá regionům.

Projekt bude překonávat bariéry, které stojí mezi hendikepovanými dětmi a jejich možností plně se zapojit do prožitků a poznávání světa. Cílem je zpřístupnění paraZOO pro nevidomé a neslyšící děti, aby i ony mohly prožívat radost a zázrak přírody. Realizací projektu chceme vytvořit inkluzivní prostředí, kde neexistují rozdíly mezi dětmi a každý má stejnou šanci na objevování přírody a živočichů

KLÍČOVÉ AKTIVITY PROJEKTU: – AUDIOKNIHA „Nepohádky o zvířátkách aneb Cesta do paraZOO“ namluvené herečkou Bárou Hrzánovou, – HAPTICKÁ EXPOZICE umožní poznávat zvířata prostřednictvím hmatu. V rámci projektu vzniknou: Popisky ke zvířatům v braillově písmě, Hmatové siluety zvířat opatřené kůží, srstí či peřím; Hmatové sáčky s rozličným obsahem; Haptická mapa zoologické zahrady, Haptické pexeso.

ParaZOO je unikátní expozice volně žijících živočichů České republiky. Uvidíte zde vydru, výry, krkavce, čápy, nejrůznější dravce a řadu dalších zvířat, která byla přijata do záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Přijďte se seznámit s jejich příběhy a zároveň se naučit, jak zvířatům v přírodě pomáhat. Součástí zahrady je také expozice ptačích budek a uměle vytvořených úkrytů pro živočichy vhodných k oživení zahrad, ptačích siluet či expozice nástrah číhajících na živočichy v přírodě s radami jak zraňování živočichů předcházet.
 
ParaZOO se nachází v zahradě Podblanického ekocentra u Vlašimi, u jehož vstupu vás přivítá abstraktní kovová plastika představující letící volavku. Zahrada je nově rekonstruovaná, děti jistě zaujme prosklené vydrárium s podhledem pod vodní hladinu, dendrofon anebo si mohou hrát v dětském koutku. Podél cest jsou umístěny lavičky a tak si zde můžete i příjemně odpočinout.

Svou návštěvou podpoříte péči o pacienty v záchranné stanici. Posláním záchranné stanice je péče o zraněné a jinak handicapované volně žijící živočichy s cílem jejich vyléčení a navrácení zpět do volné přírody. Kromě stálých obyvatel jako je krkavec Bob a vydry Fousek s Kapkou návštěvníky pozdraví také včelojed lesní, motáci, vrána šedivka nebo dvě sojky.

(17, 1)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.