Nevidomý plavec David Kratochvíl získal ve Světové sérii tři medaile

ilustrační foto: USAG-Humphreys / Flickr.com

Para plavec David Kratochvíl z Halže u Tachova získal zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili v konkurenci para závodníků z více než padesáti států na závodech Světové série v para plavání v italském Lignanu Sabbiadoru.

Nevidomý 16letý junior nejprve doplaval stříbrný na trati 100 metrů znak v osobním rekordu 1:08,03 min. Zlatou medaili vybojoval David Kratochvíl ve své nejsilnější disciplíně 400 metrů volný způsob výkonem 4:36,21 minuty. A bronz získal z motýlkové stovky v čase 1:08,44 min.

David Kratochvíl se loni stal v Manchesteru mistrem světa na trati 400 metrů volný způsob, když porazil i paralympijského vítěze Rogiera Dorsmana z Nizozemska. Mladík z Halže má už od loňska jistotu startu na paralympiádě 2024 v Paříži.