Na Tříkrálovém běhu v Práčích sportovali na podporu handicapovaného Matyáše

Dohromady 204 000 korun vybrali organizátoři na již třetím benefičním Tříkrálovém běhu v Práčích. Finance darují pořadatelky z oddílu Matky v běhu a fotbalisté z FK Práče na pomoc handicapovanému Matyáši Bendovi z Dobšic.

První lednovou sobotu vyrazilo na čtyři a půl kilometru dlouhou trať charitativního podniku více než dvě stě padesát sportovců a sportovkyň. Nejrychleji zdolal trasu Vojtěch Čabala výkonem 17:49. Bronz bral Ondřej Šrámek s časem 18:14, třetí skončil David Kopeček s výkonem 18:43.

Prvenství v ženské kategorii brala Simona Kuchařová s časem 18:53. Druhá byla Denisa Razáková s výkonem 19:52 a bronz brala Eva Pokorná v čase 20:07.

Benefiční akce má v Práčích už několikaletou tradici. Její letošní výtěžek pomůže Matyáši Bendovi. „Měl tu smůlu, že přišel na svět moc brzy a nemůže se sám pohybovat. Trpí dětskou mozkovou obrnou, kvadruparézou včetně mentálního postižení. Celý výtěžek z akce bude věnován na intenzivní rehabilitaci, popřípadě operaci nehrazenou ZP, drobnosti jako je zimní fusak šitý na míru nebo novou autosedačku,“ uvedli na svém webu Matky v běhu.

Lubomír Budný

Znojemský deník

https://znojemsky.denik.cz/

(8, 1)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.