Neslyšící žena ve Velké Británii se ucházela o více než 3 000 pracovních míst a byla pokaždé odmítnuta.
Nezaměstnaná Kellie Wilsonová (33) dosud neměla štěstí při hledání práce, přestože se za poslední dva a půl roku ucházela o tisíce volných míst. Uvádí, že jí to poškodilo sebevědomí a že přemýšlela, jestli není „zbytečná“.
Od léta 2017 se hlásila na všechny možné práce, od uklízečky nebo myčky nádobí až po popeláře, ale každá její žádost byla neúspěšná.
Paní Wilson z Middleton Tyas v severním Yorkshiru se domnívá, že ji odmítají kvůli jejímu postižení, a říká, že některé společnosti projevily zpočátku zájem, ale jakmile jim řekla, že není schopna vést telefonický rozhovor, přestaly reagovat.
Řekla, že žádala o téměř každou práci, kde by nemusela telefonovat.
Wilson řekl stanici ITV News: „Je to nesmírně frustrující, protože vím, že tu práci zvládnu, a oni měli zájem mě zaměstnat dokud nezjistili, že jsem hluchá. Je to hrozné, opravdu to poškozuje vaši sebeúctu a vaše sebevědomí. Bolí to, začínám se ptát ,‚ jsem já skutečně k ničemu? ‚
Paní Wilsonová dodává: „Nemohu telefon používat, protože nemohu odezírat. Nabízím jiné způsoby, jak se dostat do kontaktu – e-mail, messenger, Skype – cokoli jiného než telefon. A firma se v té chvíli nadobro odmlčí.“
Společnosti v současnosti preferují telefonické rozhovory kvůli pandemii koronaviru a místní úřad práce je nyní pro osobní schůzky s klienty uzavřen. Přestože vědí o jejím zdravotním postižení, úředníci jí nabídli telefonickou konzultaci. Wilsonová tvrdí, že úředník jí nebyl nápomocný a nabízel jí zaměstnání, které kvůli nutnosti telefonování nemůže dělat, a řekl jí, aby přestala používat své postižení jako „omluvu“.
Mirror Online se obrátil na britské ministerstvo práce se žádostí o komentář. Dosud nereagovalo.
Paní Wilsonová v současné době absolvuje distanční studium s cílem získat kvalifikaci v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Mirror
Přidejte odpověď