PÁTÝM VÍTĚZEM TURNAJE NEVIDOMÝCH FOTBALISTŮ JSOU BELGIČANÉ

fotbal pro nevidomé slepé

SPORTEM ODMÍTAJÍ HANDICAP. Slabý nebo vůbec žádný zrak a ještě pásky na očích jim nevadily a v zaujetí pro hru by si od nich mohli vzít příklad leckteří zdraví fotbalisté.

Pátého ročníku mezinárodního fotbalového turnaje pro nevidomé Bučovice Blind Football Cup 2017 se zúčastnilo sedm zahraničních družstev a pořádající tým Avoy MU Brno.

V souboji Brňanů s belgickým Five-a-side Anderlecht hosté vyhráli těsně 1:0. Pořadatelé byli smutní, ale pozdějšímu vítězi turnaje byli naprosto rovnocenným soupeřem. Belgičané ve finále porazili nováčka v turnaji Futbal Ciegos Cundinamarca z Kolumbie rovněž 1:0. Na třetím místě skončil mistr Německa SF Blau -Gelb Marburg. Brňané, posílení o bývalého kapitána britské reprezentace Keryna Seala, nakonec obsadili šesté místo.