Úřady práce nabírají nové zaměstnance

Chcete práci? Hledejte ji na úřadě práce. Nikoli kvůli zprostředkování, ale abyste ji dostali přímo tam. Pracovní úřady totiž otevírají na dvě stě volných pracovních míst a nabírají zaměstnance po celém Česku. A další volná místa se připravují. 

Úřady práce jedou v posledních měsících nadoraz a mnohde nestíhají. Například v Královéhradeckém kraji nezvládají agendu s průkazy OZP a dočasně místo nich vydávají prozatímní potvrzení. Proto potřebují nové zaměstnance a na jejich platy také peníze.

„My si uvědomujeme personální nedostatečnost na úřadech práce. Budeme posilovat úřady práce jak z vlastních zdrojů, tak se i pokusíme získat prostředky z ministerstva financí,“ uvedla již dříve ministryně práce a sociálních věcí Ludmila MÜLLEROVÁ.

 Úřady práce po celém Česku potřebují obsadit zhruba 500 pracovních míst. Zejména pracovníky v souvislosti s výplatou dávek, evidencí uchazečů o zaměstnání, na zprostředkování práce a v souvislosti s nově koncipovanou agendou pěstounských dávek.

A na měsíční mzdové náklady včetně pojistného a odvodů potřebují přibližně 14 milionů korun.

„V současné době již úřady práce 200 systemizovaných míst  dostaly, další navýšení se připravuje,“ sdělila mluvčí MPSV Štěpánka Filipová s tím, že o toto navýšení systemizovaných míst v kontextu s nově koncipovanou pěstounskou péčí plánuje MPSV požádat vládu.

Pracovní úřady chtějí tato místa obsadit jak lidmi s vysokoškolským, tak i středoškolským vzděláním, v poměru zhruba 50 : 50. Přitom by měli mít šanci i lidé se zdravotním hendikepem. I pro úřady práce totiž platí povinnost zaměstnávat aspoň čtyři procenta lidí s ZP z celkového počtu zaměstnanců.

Počty přijímaných nových pracovníků mají  odpovídat vytíženosti jednotlivých ÚP, tedy např. množství činností a počtu klientů. Nejvíce jich proto bude třeba v krajích s nejvyšším růstem nezaměstnanosti. 

Úřady práce se dlouhodobě potýkají nejen s velkými problémy při zavádění nových IT technologií, ale navíc u nich dochází k reorganizaci. Dříve totiž byly relativně samostatné v regionech,  dnes jsou všechny centrálně řízeny z generálního ředitelství, tak jak je tomu například u České správy sociálního zabezpečení.

invArena

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.