Vašíček sháněl peníze i prodejem triček

Splnil si sen. Hendikepovaný hráč boccie Kamil Vašíček, jenž je po úrazu páteře v roce 2004 odkázaný na invalidní vozík a pomoc někoho jiného, minulé léto poprvé reprezentoval Českou republiku na paralympijských hrách v brazilském Riu de Janeiru.

Brno – O vyhlídkách na účast na paralympiádě v Tokiu za víc než tři roky a jak zajišťuje sezonu, se rozpovídal v prvním dílu nového seriálu Deníku Rovnost Hendikepovaní, přesto úspěšní.

I když se mu v turnaji v boccie, což je sport podobný pétanquu, medaili vybojovat nepodařilo a skončil v Riu čtrnáctý, chce se podívat na následující paralympijské hry v Japonsku. „Teprve začíná čtyřleté přípravné období. V tomto roce se rozhodnu, co bude dál a jestli se zúčastním kvalifikačních závodů,“ povídá rodák z Blanska.

Za rok se koná zhruba devět klání, podle Vašíčka si ale sportovec vybere jen některé, jichž se zúčastní.

Jeden z důvodů je i nedostatek peněz. „Sice hrajeme pod federací, která dostává peníze od státu, jenže ve čtyřletém období před Riem jsme si museli většinu financí shánět sami. Ministerstvo sdělilo, že příspěvky se v dalších letech zvýší, takže se snad situace o něco zlepší,“ doufá.

Peníze se kromě dotací snaží sehnat i různými propagačními akcemi. „Třeba na Půlmaratonu Moravským krasem jsme prodávali trička. Spolupracujeme s nadačním fondem a oslovujeme také různé sponzory,“ říká Vašíček.

Kromě sportu se dvaatřicetiletý hráč boccie ve volném čase věnuje práci na počítači, který ovládá pomocí speciální pomůcky v ústech. „Tím, že počítač zvládnu, mám i nějaký přivýdělek. Pro zábavu pracuji také na vlastních internetových stránkách,“ dodává.

PATRIK EL-TALABÁNI
Brněnský deník
http://brnensky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.