I díky vám darujeme na projekty 3,7 milionu korun

Nedávno zakončená podzimní část grantového programu ČSOB pomáhá regionům vynesla rekordních 3,7 milionu korun. Více než čtvrt roku probíhal výběr projektů a jejich soutěžení o příspěvky veřejnosti.

Od individuálních dárců nakonec

organizace získaly 1 603 964 korun, ke kterým ČSOB přidala další více než 2 miliony korun. Rok 2016 byl rovněž unikátní tím, že program proběhl ve dvou fázích. Celková částka se vyšplhala na téměř 7,3 milionu korun a překonala tak všechny dosavadní ročníky.
„Do podzimního kola programu ČSOB pomáhá regionům se zapojilo celkem 56 veřejně prospěšných projektů ve všech 14 krajích. Částka, kterou jednotlivým projektům neziskových či příspěvkových organizací, škol a dalších institucí posílali lidé z jejich bližšího i vzdálenějšího okolí, překonala o téměř 100 tisíc korun výši příspěvků z jarní části programu.
ČSOB stejně jako na jaře rozdělila mezi projekty 2,1 milionu korun. Celková částka za rok 2016 se tak vyšplhala na 7 263 182 Kč, což znamená nejúspěšnější ročník od vzniku programu v roce 2013,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

NEJŠTĚDŘEJŠÍ DÁRCI

Nejštědřejší byli dárci v Jihočeském kraji. Na podporu projektů přispěli více než 304 000 korun. Na pomyslné druhé příčce se umístila Praha s částkou 234 229 korun. Nejvíce Pražany zaujal Nadační fond Mathilda s projektem Šťastný vodicí pes, který pomůže zajistit kvalitní chov štěňat a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Třetí místo obsadil Karlovarský kraj, kde se dárci složili na celkovou částku 195 218 korun.
Tady zvítězil projekt Domova pokojného stáří v Ostrově, kde získané prostředky využijí k nákupu vybavení, aby mohli navýšit kapacitu a poskytovat potřebnou péči dalším 18 seniorům.
Absolutním vítězem podzimního kola se stal Domácí hospic Jordán z jihočeského Tábora. Ten poskytuje služby nevyléčitelně nemocným pacientům v jejich domácím prostředí nejen v Táboře, ale také v okolních obcích.
„Za našimi pacienty jezdíme i několikrát denně.
V loňském roce jsme najezdili dohromady 33 000 km, naše auta dosluhují a hospic nutně potřebuje nová, aby mohl nevyléčitelně nemocným pomáhat. Za všechny naše spolupracovníky musíme velmi poděkovat lidem, kteří se o program ČSOB pomáhá regionům zajímají a kteří poslali jakoukoli finanční podporu, ať už našemu hospici, nebo kterémukoli z dalších úžasných projektů,“ říká ředitelka Domácího hospice Jordán Marie Sovadinová.
K částce od jednotlivých dárců, kteří hospicu poslali více než 213 tisíc korun, přidala ČSOB dalších 50 tisíc korun.

KOMU JSTE DALI NEJVĚTŠÍ DŮVĚRU U NÁS?
Zvítězil projekt Pomůžete strážnému andělu? Oblastního spolku Českého červeného kříže z Prostějova, který nasbíral 36 200 Kč.
Na dalších místech skončily Tréninková kuchyňka pro sociální rehabilitaci Rozkvět Charity Šternberk (30 500 Kč), Hravý dvorek Junáka – českého skauta z Prostějova (15 250 Kč) a Dobrovolníci u Mloka pomáhají dětem P-Centra z Olomouce (7412 Kč).
JAK PROGRAM FUNGUJE?

ČSOB pomáhá regionům je grantový program podporující zajímavé projekty, které různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života lidí v celé České republice.
„V roce 2016 jsme program poprvé uskutečnili dvoukolově – jarním a podzimním – a v každém z nich ČSOB rozdala na dobročinné účely 2,1 milionu korun,“ doplňuje Alena Králíková.

Veřejnost v našem regionu věnovala projektům téměř 87 tisíc korun, ČSOB dalších 150 tisíc Kč.

O programu

Cílem programu ČSOB pomáhá regionům je vytvořit pro neziskové organizace jednoduchou a efektivní platformu, skrze kterou se mohou ucházet o příspěvky veřejnosti a v návaznosti na to i o finanční příspěvky přímo od ČSOB.

Zároveň se svým „soutěžním“ formátem snaží motivovat neziskové organizace k co nejlepší a nejrozsáhlejší prezentaci svých konkrétních projektů, a přibližuje tak jejich činnost veřejnosti.

Prostřednictvím programu se od roku 2013 vybralo na podporu konkrétních neziskových projektů z oblasti kultury, zdravotnictví nebo vzdělávání již přes 18 milionu korun.

Od loňského roku je program rozdělen na jarní a podzimní část.

23.01.2017
Olomoucký deník
http://www.olomoucky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.