Veřejná benefice v areálu havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice s názvem Po stopách Sedícího býka představí veřejnosti moderní psychiatrii a některé její léčebné metody. Děti se mohou během programu naučit péct staročeské placky, mohou bubnovat, malovat, svézt se na koních i v kočáru a zúčastnit se různých soutěží.
Výtěžek akce bude směřovat na provoz střediska hiporehabilitace. ČTK to dnes řekla Andrea Mašková z organizátorského týmu.
Benefice se uskuteční ve středu 26. srpna od 13:30. Organizátoři očekávají tradičně kolem 2000 návštěvníků, hlavně rodičů s dětmi. Dramaticko-hudební vystoupení klientů psychiatrie a dětí z ambulantní péče hipoterapie je jako každoročně originální. Letos bude příběh zaplněný indiány a kovboji, tematicky je postavený na dobrodružství, přátelství a odvaze. „Nacvičujeme v rámci terapie celý srpen, premiéra je vždy zároveň derniérou,“ řekla Mašková.
Středisko hiporehabilitace se podle Maškové tímto způsobem snaží prezentovat psychiatrii a některé prvky komplexní psychiatrické péče, jako je hiporehabilitace, canisterapie a arteterapie. Na provoz střediska může přispět každý z návštěvníků. „V posledních letech se nám vždy podařilo vybrat kolem 30.000 korun,“ uvedla Mašková.
Hipoterapie je podle lékařů vhodná zejména pro pacienty s poruchami chování, s neurózami, mániemi, depresí i schizofrenií. Úspěšně se používá také jako doplněk léčby alkoholiků, narkomanů nebo sexuálních deviantů. Prostřednictvím koně navazuje terapeut snadněji kontakt s pacientem. Kůň přímo neovlivňuje léčbu psychických potíží, ale je prostředníkem mezi zdravotníkem a pacientem. Umožňuje rozvíjení vzájemné komunikace a oživení emocí.
Přidejte odpověď