
Také zatím poslední, čtvrteční, díl cyklu Křeslo pro hosta se konal v obřadní síni, nikoliv v obvyklé cukrárně Karolínka. Tentokráte do něj usedla herečka, tvář dobročinných organizací a kandidátka na prezidentku Táňa Fischerová.
http://jicinsky.denik.cz
Rozhovor před publikem vedl hudební publicista Zdeněk Vokurka, ovšem více než polovina dotazů přišla od posluchačů. Táňa Fischerová všechny překvapila, když se posadila na kontakt k publiku. Její vyprávění začalo u hereckých začátků, zlomu během listopadové revoluce a rozpuku hnutí zabývajících se pomocí hendikepovaným.
Vrcholná, finálová historka se týkala seznámení mladé herečky s Milošem Kopeckým. První shledání s výstředním hercem nebylo snadné. Když se umělkyně ucházela o roli ve filmu režiséra Jaromila Jireše Prodloužený čas, Miloš Kopecký ji jednoduše nechtěl mít za filmovou partnerku. Nicméně byla vybrána, což herec smutně – a před ní – glosoval citátem prvorepublikového politika Jiřího Stříbrného: „Byl vybrán Beneš, nezbývá než se radovat.“
Táňa Fischerová s Milošem Kopeckým natáčela v době, kdy, jak známo, onemocněl maniodepresivní psychózou. Tehdy se ze dvou lidí, mezi nimiž byla antipatie, stali svého druhu přátelé. „Občas mi volal a ptal se mě: Jsem opravdu tak špatnej? Opravdu zničím celý film?Nechápalajsem,kde se v něm taková myšlenka vzala. Odpovídala jsem mu: Ne, Miloši, vždyť je vidět, že nám to ve filmu ladí,“ vyprávěla. „Ke konci už mě měl docela rád,“ zhodnotila. Svérázným však Miloš Kopecký byl i nadále. Když hlavní natáčení Prodlouženého času skončilo a probíhaly dotáčky, herecprý pronesl: „Ale tedy, svámijsem si vytrpěl.“
„No jo, Miloši,“ odvětila herečka, „tak co s tím mám dělat? Já vám snad dám kilo, abych vás nějak odškodnila za utrpení.“
Stovku mu dala a on jí napsal lístek: „Převzal jsem sto korun československých jako slabou, ba pominutelnou náhradu za sexuálně erotickou askezi, kterou jsem musel kvůli ní celou dobu zakoušet.“
Přidejte odpověď