Kmochová veze hned tři zlata

Česká lyžařka Tereza Kmochová završila na zimní deaflympiádě, tedy soutěži sluchově postižených, v Rusku zlatý hattrick.

Po triumfu ve středečním sjezdu ovládla i superkombinaci a superobří slalom, který se jel v rámci kombinace, ale byl zároveň hodnocen i samostatně. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka tak v Rusku dodržela tradici zisku medaile z každého startu na deaflympiádách a svou sbírku cenných kovů tímto úspěchem rozšířila na osm.

Na poslední deaflympiádě v Salt Lake City v roce 2007 vyhrála sjezd a obří slalom, navíc přidala dvě stříbra a jeden bronz. Deaflympiáda na Slovensku v roce 2011 byla zrušena. Další česká reprezentantka, Veronika Grygarová, jež byla v Magnitogorsku ve sjezdu druhá, dnes obsadila v obou soutěžích šestou příčku. Neslyšící na deaflympiádě, která končí v neděli 5. dubna, bojují celkem v pěti sportech – alpském lyžování, běžeckém lyžování, curlingu, ledním hokeji a snowboardingu.