Vozík pro florbal vyjde na 300 tisíc

foto: www.floorball.org

„Jako aktivní sportovec jsem se na postižené sportovce díval s obrovskou úctou. Ten, kdo to nezná, neuvěří, kolik vůle vyžaduje trénink na elektrickém vozíčku,“ řekl moderátor Roman Šebrle v reportáži Prima FTV o florbale.

Prima FTV – reportáž

Turnaj ve florbale s mezinárodní účastí, který se o víkendu konal v Praze, je důkazem toho, že sportovat může opravdu každý. Na hřištích se utkali hráči na elektrických vozících s nejtěžší formou handicapu.

Antonín KREJČÍK, rozhodčí:  jsou lidi, kterým se něco stalo, protože většinou to mají po úrazech, někteří vrozený po obrně a je to pro ně velké sportovní vyžití.

Jan HORÁK, hráč: Studoval jsem na Obchodní akademii v Jánských Lázních a tam jsem se s tím sportem seznámil, líbilo se mi to, začal jsem hrát a už jsem u toho zůstal.

redaktorka: Florbalový zápas s elektrickými voíky trvá dvakrát patnáct minut a řídí se mezinárodními pravidly, která mimo jiné určují, jak má takové hřiště, na kterém se zápas odehraje, vypadat.

Jiří TÁBORSKÝ, trenér týmu Cavallers: Hlavně se hraje na nižší, že jo, mantinely, hraje se sice na nižší a delší branky, který mají 2,5 metru a jsou vysoký 20 centimetrů, zároveň s těma mantinelana, máme menší hřiště, že jo, než je florbal pro zdravý. Co je tak podobný, takže se nesmí jako bejt kontakt vozejků.

redaktorka: Tento sport se v Česku zabydluje jen velmi pozvolna. I přesto, že se tu s ním můžeme setkávat už 12 let, fungují tu pouze 4 týmy. Jednou z příčin, proč se florbalu na elektrických vozících věnuje tak málo lidí, je finanční náročnost.

TÁBORSKÝ: Cca asi 80 tisíc, ale jako použitej, že, pokavad by chtěl člověk novej sportovní, kterej je ze Švýcarska, tak ten stojí 300 tisíc. No, vydrží tak zhruba ty dva zápasy, ale potom jako je to, už si musí jako ten vozejk odpočinout, dát se do nabíječky.

redaktorka: Právě finance jsou tím, co ve většině případů odlišuje české a zahraniční týmy. Lepší vybavení soupeře ale české florbalisty neodrazuje, a to i proto, že tenhle sport pro ně znamená mnohem víc.

Jitka KODADOVÁ, hráčka: Sebevědomí to zvedne, člověk se nenudí, dostaneme se mezi lidi.

redaktorka:
Za takovýmto turnajem nestojí jen hodiny tréninků zúčastněných týmů, ale především tvrdá práce organizátorů, kteří víkendové akci věnovali veškerý svůj volný čas.

foto: www.floorball.org

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.