Omezování služeb a propouštění. Takový je krizový scénář neziskových organizací, které bojují o každou korunu na provoz. Ještě nedávno to platilo i pro pardubické Tyflocentrum. S pomocí sponzorů ale peníze nakonec sehnalo.
Pardubické Tyflocentrum se věnuje lidem s vadami zraku. Aktivizační služby dávají klientům šanci žít naplno.
Dana STOKLASOVÁ, ředitelka, Tyflocentrum Pardubice:“Díky spolupráci s donátory můžeme pro lidi se zrakovým postižením uskutečňovat i takovéto sociální služby a individuální práci, kdy si s nimi můžeme vyrazit na výlet jako dnes.“
Jitka DLUSKÁ :“Pro mne je to jediná možnost, jak se na to kolo dostat, protože nikoho jiného nemám.“
Miroslav KOŠŤÁL:“Já už jsem 20 let slepý a člověk se nemá kde vybít, tak se aspoň vybije na tom kole, zvlášť když má dobrou stabilitu a je zdravej jinak.“
Tři miliony 700 tisíc korun. Takový je roční rozpočet Tyflocentra. Už teď organizace shání peníze na příští rok. Problémy zrakově postižených tu přibližují studentům i dalším skupinám.
Michaela REKOVÁ, Tyflocentrum Pardubice:“Určitě to pak mohou být naši dobrovolníci, nebo to jsou lidi, kteří studují problematiku zrakově postižených, především na středních školách.“
Už brzy Tyflocentrum pocítí výpadek půl milionu korun. S koncem evropského projektu musí omezit některé činnosti.
Dana STOKLASOVÁ, ředitelka Tyflocentra:“V tom evropském projektu byly například vzdělávací kurzy osob samostatně výdělečně činných, což byly velmi nákladné kurzy a ty Tyflocentrum realizovat nebude.“
Služby pardubického Tyflocentra měsíčně vyhledá i 10 nových klientů. Někteří přijdou jen jednou, jiní spolupracují dlouhodobě.
podle reportáže České televize zaznamenala invArena
Přidejte odpověď